No pirmā acu uzmetiena viss ir acīmredzams – putekļu sūcējs rada skaļu troksni, suns nobīstas. Taču troksnis nav vienīgais iemesls, kas liek suņiem slēpties. Mēs jums pastāstīsim, kāpēc suņi baidās no putekļu sūcēja un kā apmācīt savus mājdzīvniekus uz trokšņainu tīrīšanu.
Skaļi trokšņi paši par sevi suņiem var šķist ļoti biedējoši. Tajā pašā laikā nav tik svarīgi, kas tos veido: putekļu sūcējs, uguņošana un pērkona negaiss. Tomēr atšķirībā no uguņošanas un sliktiem laikapstākļiem putekļsūcēji atrodas dzīvnieka tiešā tuvumā, un tas padara to vēl biedējošāku.
Pēkšņs skaļš troksnis un spēcīga vibrācija pārsteigs lielāko daļu suņu. Viņu instinkti liek viņiem pēc iespējas ātrāk atbrīvoties no dīvainā trokšņa, pirms tas viņus apēd, skaidro veterinārārsti. Šajā gadījumā visbiežāk biedējošā skaļā ierīce atrodas blakus savam mīļotajam īpašniekam, kurš par katru cenu ir jāaizsargā. Tādā veidā suņi piedzīvo kognitīvo disonansi: no vienas puses, viņiem jāskrien, no otras puses, jāglābj savs saimnieks.
Putekļsūcēji arī savāc putekļus no grīdas, kas var kairināt suņu jutīgos degunus. Piekrītu, tā nav pati patīkamākā situācija: tā ir trokšņaina, biedējoša, un jūs arī vēlaties šķaudīt.
Kā apmācīt suni lietot putekļu sūcēju
Diez vai tu ar vārdiem paskaidrosi savam sunim, kāpēc viņam nav jābaidās no putekļu sūcēja. Tā vietā izmēģiniet šīs citas metodes:
Mēģiniet sūkties biežāk. Ja katru reizi atliksit šo procedūru, lai nekaitinātu savu mīluli, tad suns vienmēr baidīsies no putekļu sūcēja – tam vienkārši nebūs iespējas pierast.
Varat arī uzdāvināt savam mīlulim kādu gardumu, kamēr putekļsūcējs darbojas, lai radītu pozitīvu asociāciju.
Ja šīs metodes nelīdz, varat vienkārši aizvest savu mīluli uz citu istabu, aizvērt durvis un ieslēgt ventilatoru vai balto troksni, lai apslāpētu putekļu sūcēja radītās skaņas.
Maz ticams, ka suns pieradīs pie trokšņa, bet tas būs mazāk nervozs.