Turpinām stāstīt, kas jums jāuzmanās Jaungada brīvdienās. Jūs jau zināt, ka dot ēdienu no galda saviem četrkājainajiem dzīvniekiem ir bīstami.
Šoreiz mēs pievērsīsimies uguņošanas ierīcēm.
Pat cilvēki ir nobijušies, kad sākas uguņošana. Nemaz nerunājot par mūsu mājdzīvniekiem, kuriem nav teikts, ka uguņošanas ierīces ir tikai pārejoša parādība. Skaļie trokšņi četrkājaino radījumu var patiešām izbiedēt, un dažkārt tik ļoti, ka ar šo stāvokli var tikt galā tikai speciālists.
Šajā rakstā uzzināsiet, ko darīt, ja jūsu mājdzīvnieks baidās no uguņošanas ierīcēm.
Ja esat pārliecināts, ka jūsu mājdzīvnieks būs ļoti nobijies un slēpsies, kad atskanēs uguņošanas ierīces, sazinieties ar savu veterinārārstu pirms tam. Veterinārārsts, izvērtējis jūsu mīluļa stāvokli, ieteiks nomierinošu līdzekli, kura pamatā ir dabīgas sastāvdaļas. Svarīgi ir sākt tos lietot agri, jo tiem ir kumulatīva iedarbība.
Tomēr dažkārt ar šo pasākumu nepietiek, jo dzīvniekam vissvarīgākais ir tas, lai viņam blakus būtu viņa vecāks. Šajā laikā centieties pavadīt vairāk laika kopā ar savu mīluli.
Mēģiniet izvēlēties telpu, kurā sprādzieni nav pārāk dzirdami. Novietojiet tur suņa guļvietu, bļodas, pakaišu trauku un dažas rotaļlietas. Samīļojiet savu četrkājaino suni, nomieriniet viņu, runājiet ar viņu. Iespējams, jūs varēsiet novērst viņa uzmanību ar kārumiem vai rotaļlietām.
Ja viņš atrodas zem gultas vai kur citur, nemēģiniet viņu izvilkt, viņš ir izvēlējies vietu, kur jūtas ērti. Ja vieta atļauj, tur var novietot suņa gultu un bļodas. Un, protams, neaizmirstiet viņu nomierināt. Tiklīdz viņš sapratīs, ka ir drošībā, viņš izkāps no savas čaulas.
Taču, ja dažas dienas neesat dzirdējuši uguņošanu un jūsu četrkājainais mīlulis nevēlas iznākt no slēptuves, noteikti konsultējieties ar savu veterinārārstu.