Kā atbrīvoties no pelējuma uz sienām ziemā: trīs tautas aizsardzības līdzekļi

author
1 minute, 27 seconds Read

Nepatīkamu apkaimi var likvidēt, ja tā vēl nav kļuvusi plaši izplatīta.

Apkures problēmu dēļ ukraiņu mājās var veidoties kondensāts. Tā rezultātā sienas var sapelēt. Nepatīkamā sēnīte rodas nepietiekamas ventilācijas, augsta mitruma un lielu temperatūras svārstību gadījumā, ja mājas sienās ir spraugas.

Kā norāda Moyo.ua, ar vienkāršu mazgāšanu nepietiek – sēnīte atgriezīsies. Lai to novērstu, varat izmantot tautas līdzekļus un nodrošināt labu ventilāciju.

Etiķis
Ielejiet etiķa šķīdumu smidzinātājā un izsmidziniet to uz sienas ar pelējumu. Pēc stundas noslaukiet to ar mitru drānu. Lai iznīcinātu sēnīti, atkārtojiet šo procesu vairākas reizes ar 7-10 dienu intervālu.

Etils vai amonjaks
Aptiekā ir pieejams 10% amonjaka ūdens šķīdums. To var izmantot, lai noņemtu pelējumu no flīzēm, stikla un plastmasas. Atšķaidiet šķīdumu ar ūdeni 1:1 un uzklājiet to uz pelējuma vietām. Pēc tam noslaukiet to ar mitru drānu un ļaujiet nožūt.

Soda
Atšķaidiet vienu ēdamkaroti cepamās sodas puslitrā ūdens. Šķīdumu izsmidzina vai uzklāj ar sūkli. Mazgāšana nav nepieciešama. Vēl viena iespēja ir sajaukt 3 ēdamkarotes cepamās sodas, 1,5 ēdamkarotes veļas pulvera un 200 ml ūdens. Taču šis šķīdums jānomazgā ar mitru drānu. Pēc tam vieta jānoslauka līdz sausumam.

Ja pelējums ir stipri savairojies, var būt nepieciešams notīrīt visu virsmu un apstrādāt to ar ķimikālijām vai, ja tas ir audums vai tapetes, tās nomainīt.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: