Lasīšanas Laiks:53 Sekunde(-s)

Iespējams, nākamajā ziemā daudziem būs jāpērk jaunas riepas. Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sākusi diskusiju par jaunām, stingrākām prasībām ziemas riepām, vēsta raidījums Dienas ziņas.

Šobrīd ekonomijas un vienkāršības labad daļa autobraucēju Latvijā izmanto riepas, kas marķētas ar M+S apzīmējumu. No angļu vārdiem “mud” un “snow” – “mud” un “snow”, Latvijā tos parasti sauc par “visiem laikapstākļiem paredzētām riepām”, kas nav gluži precīzi.

Tieši šīs riepas var ietekmēt plānotās izmaiņas, jo CSDD eksperti atgādināja teicienu “Kas der visam, tas neder nekam.” To apstiprināja CSDD tehniskās daļas priekšnieks Jānis Liepiņš:

“Ja ir tikai apzīmējums M+S, kā tas bija ierasts līdz šim, tās vairs nevar uzskatīt par ziemas riepām.”

Likumā paredzēts paredzēt, ka par ziemas riepām tiek uzskatītas tikai tās, kas apzīmētas ar kalna un sniegpārslas simbolu. Šis starptautiski ieviestais apzīmējums norāda, ka riepas ir izturējušas stingrus testus un ir atzītas par piemērotām braukšanai sniega un ledus apstākļos.

Ir arī riepas gan ar M+S apzīmējumu, gan sniegpārsliņu kalnu. Viņi arī, visticamāk, būs tiesīgi. Turklāt izmaiņas nestāsies spēkā tik ātri.

Vairāk lasi sižetā Dienas ziņas!

 

One thought on “LTV: tiek gatavotas stingrākas prasības ziemas riepām

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Nelielas siltumenergijas tarifa izmainas Kandava Vane un Zante planotas no 1.aprila Previous post Nelielas siltumenerģijas tarifa izmaiņas Kandavā, Vānē un Zantē plānotas no 1.aprīļa
Kuldiga plano no maija nedaudz paaugstinat siltumenergijas tarifu Next post Kuldīgā plāno no maija nedaudz paaugstināt siltumenerģijas tarifu