No 2. janvāra psihiatriskā slimnīca sāks izsniegt izziņas, kas atbrīvo no valsts valodas

0
(0)

Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrs no 2. janvāra sāks izsniegt ziņojumus par atbrīvošanu no valsts valodas prasmes pārbaudes, aģentūrai LETA pastāstīja slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Krukle.

Lai nodrošinātu Ministru kabineta 2022. gada 8. marta rīkojuma “Noteikumi par valsts valodas prasmes līmeni un valsts valodas prasmes pārbaudes norises kārtību” īstenošanu, sākot ar 2023. gada 2. janvāri paredzēts sniegt psihiatrisko atzinumu personas atbrīvošanai no valsts valodas prasmes līmeņa pārbaudes vai noteikt atvieglojumus par valsts valodas prasmes līmeņa pārbaudes kārtošanu.

Ziņojumi tiks iesniegti, pamatojoties uz iepriekš minēto noteikumu 2. pielikumu “Funkcionēšanas ierobežojumi un diagnozes, par kurām noteikts atbrīvojums un atbrīvojums no valsts valodas prasmes pārbaudes”.

Pacienti tiks uzņemti atzinumu sagatavošanai pēc iepriekšēja pieraksta. Izziņas var saņemt Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Psihiatriskās ambulatorās konsultatīvās palīdzības nodaļā Tvaika ielā 2, Veldres ambulatorajā centrā Veldres ielā 1a un Pārdaugavas ambulatorajā centrā Lermontova ielā 1.

Apliecības izsniegšana ir maksas pakalpojums saskaņā ar Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra maksas pakalpojumu cenrādi. Maksa par valsts valodas prasmes pārbaudes slēdziena izsniegšanu vai par atbrīvošanu no valsts valodas prasmes pārbaudes profesionālo un amata pienākumu veikšanai ir 25 EUR.

Jāatgādina, ka Krievijas pilsoņiem – bijušajiem nepilsoņiem vai Latvijas pilsoņiem -, lai apliecinātu savas tiesības dzīvot Latvijā, līdz 1. septembrim jāiesniedz valsts valodas prasmes apliecība zemākajai kategorijai. Krievijas pilsoņi, kuri sasnieguši 75 gadu vecumu, kā arī tie, kuri saņēmuši medicīnisku izziņu, kas viņiem dod tiesības neveikt pārbaudi, ir atbrīvoti no pārbaudes.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

1 Comment
  1. […] No 2. janvāra psihiatriskā slimnīca sāks izsniegt izziņas, kas atbrīvo no valsts valodas […]

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »