Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 24 Sekunde(-s)

Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra (RPNC) trijās ambulatorajās iestādēs uz konsultāciju janvārī pie ārsta par iespēju saņemt atzinumu personas atbrīvošanai no valsts valodas prasmes pārbaudes kopumā pieteicies 21 cilvēks, portālam pavēstīja RPNC komunikācijas speciāliste Ilze Krūkle.

Visvairāk jeb 13 cilvēki uz konsultāciju janvārī pieteikušies Psihiatriskās palīdzības dienesta ambulatori konsultatīvajā nodaļā Tvaika ielā 2. Vēl pieci cilvēki pieteikušies ambulatorajā centrā “Pārdaugava” un trīs – ambulatorajā centrā “Veldre”.

 

No 2. janvāra psihiatriskā slimnīca sāks izsniegt izziņas, kas atbrīvo no valsts valodas

Krūkle skaidroja, ka Ministru kabineta 2022.gada 8.marta noteikumi par valsts valodas zināšanu apjomu un valsts valodas prasmes pārbaudes kārtību nosaka diagnozes, kuru gadījumā persona var saņemt atbrīvojumu no valsts valodas prasmes pārbaudes. Tās ir smagas psihiskas diagnozes, piemēram demence, šizofrēnija, smaga garīga atpalicība.

Diagnoze tiek noteikta, pamatojoties uz izmeklējumiem un Starptautiskā slimību klasifikatora “SSK-10”.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jau vēstīts, ka RPNC no 2.janvāra sāka sniegt atzinumus personas atbrīvošanai no valsts valodas prasmes pārbaudes, vai noteiks atvieglojumus valsts valodas prasmes pārbaudes kārtošanai.

Atzinumi tiks iesniegti, pamatojoties uz Ministru kabineta 2022.gada 8.marta noteikumu par valsts valodas zināšanu apjomu un valsts valodas prasmes pārbaudes kārtību izpildi otro pielikumu “Funkcionēšanas ierobežojumi un diagnozes, kuru dēļ tiek noteikti atvieglojumi un atbrīvojums no valsts valodas prasmes pārbaudes”.

Atzinumu sagatavošanai pacienti tiks pieņemti pēc iepriekšēja pieraksta. Atzinumus varēs saņemt RPNC Psihiatriskās palīdzības dienesta Ambulatori konsultatīvajā nodaļā Tvaika ielā 2, ambulatorajā centrā “Veldre”, Veldres ielā 1a, un ambulatorajā centrā “Pārdaugava”, Ļermontova ielā 1.

Atzinuma izsniegšana būs maksas pakalpojums saskaņā ar RPNC maksas pakalpojumu cenrādi – atzinuma atbrīvojumam no valsts valodas prasmes pārbaudes vai atvieglojumiem pārbaudes kārtošanā veselības stāvokļa dēļ profesionālo un amata pienākumu veikšanai maksa ir 25 eiro.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

323769882 817315656029001 4197159179016491216 n 1024x768 1 Previous post Ādažos no applūstošām privātmājām ar laivu izglābti deviņi cilvēki un divi mājdzīvnieki
Tesla 2022. gada piegadaja vairak neka 13 miljonus automobilu un uzstadija jaunu rekordu Next post Tesla 2022. gadā piegādāja vairāk nekā 1,3 miljonus automobiļu un uzstādīja jaunu rekordu