Pļaviņu ūdenskrātuvē izsludināts oranžais brīdinājums par augstu ūdens līmeni

0
(0)

Pļaviņu ūdenskrātuvē ledus sablīvējuma dēļ gaidāmas krasas ūdens līmeņa svārstības un tuvējo teritoriju applūšana, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Šī iemesla dēļ Aizkraukles un Jēkabpils novadā izsludināts oranžās pakāpes brīdinājums par augstu ūdens līmeni, kas būs spēkā vismaz līdz pirmdienai, 9.janvārim.

Pēdējā diennaktī applūdušas zemākās vietas pie Aiviekstes grīvas. Pļaviņu ūdenskrātuvē turpina kustību ledus sablīvējums, tā “astes” daļā intensīvi iet un blīvējas vižņi un ledus, vērojamas krasas ūdens līmeņa svārstības.

No upes augšteces nāk klāt jaunas ledus masas, tādēļ turpināsies vižņu blīvēšanās, ūdens līmeņa svārstības un teritoriju applūšana, prognozē hidrologi.

Lielākajā daļā upju ūdens līmenis krītas, daudzviet – strauji. Lielajā Juglā pie Zaķumuižas ūdens līmenis kopš ceturtdienas pazeminājies jau par diviem metriem.

Ne tikai Daugavā, bet arī citās upēs atsevišķos posmos iespējams ūdens līmeņa kāpums ledus sablīvējumu dēļ.

Laika prognozes liecina, ka svētdien Kurzemē un nākamnedēļ arī pārējā valstī gaisa temperatūra pakāpsies līdz nullei un nedaudz augstāk, palaikam līs un snigs.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »