Pļaviņu ūdenskrātuvē izsludināts oranžais brīdinājums par augstu ūdens līmeni

author
1 minute, 11 seconds Read

Pļaviņu ūdenskrātuvē ledus sablīvējuma dēļ gaidāmas krasas ūdens līmeņa svārstības un tuvējo teritoriju applūšana, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Šī iemesla dēļ Aizkraukles un Jēkabpils novadā izsludināts oranžās pakāpes brīdinājums par augstu ūdens līmeni, kas būs spēkā vismaz līdz pirmdienai, 9.janvārim.

Pēdējā diennaktī applūdušas zemākās vietas pie Aiviekstes grīvas. Pļaviņu ūdenskrātuvē turpina kustību ledus sablīvējums, tā “astes” daļā intensīvi iet un blīvējas vižņi un ledus, vērojamas krasas ūdens līmeņa svārstības.

No upes augšteces nāk klāt jaunas ledus masas, tādēļ turpināsies vižņu blīvēšanās, ūdens līmeņa svārstības un teritoriju applūšana, prognozē hidrologi.

Lielākajā daļā upju ūdens līmenis krītas, daudzviet – strauji. Lielajā Juglā pie Zaķumuižas ūdens līmenis kopš ceturtdienas pazeminājies jau par diviem metriem.

Ne tikai Daugavā, bet arī citās upēs atsevišķos posmos iespējams ūdens līmeņa kāpums ledus sablīvējumu dēļ.

Laika prognozes liecina, ka svētdien Kurzemē un nākamnedēļ arī pārējā valstī gaisa temperatūra pakāpsies līdz nullei un nedaudz augstāk, palaikam līs un snigs.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: