Nacionālais kiberdrošības centrs savu darbību varētu sākt šī gada otrajā ceturksnī

0
(0)

Nacionālā kiberdrošības centrs savu darbību varētu sākt šī gada otrajā ceturksnī, portāls uzzināja Aizsardzības ministrijā.

Centra darbību noteiks Nacionālās kiberdrošības likums, kura projekts pašlaik vēl ir saskaņošanā. Līdz ar to, no 1.janvāra Nacionālais kiberdrošības centrs vēl nesāks strādāt.

Plānots, ka centrs darbu varētu sākt 2023.gada otrajā ceturksnī. Ņemot vērā augsto pieprasījumu darba tirgū pēc informācijas tehnoloģiju speciālistiem, Informācijas tehnoloģiju incidentu novēršanas institūcija “Cert.lv” jau 2022. gada nogalē izsludināja konkursu uz astoņiem jaunajiem amatiem.

Saskaņā ar Aizsardzības ministrijas un “Cert.lv” provizoriskajām aplēsēm, ar jaunu amata vietu izveidi un uzturēšanu saistītās izmaksas laikā līdz 2025.gadam būs aptuveni 1 887 417 eiro.

Izdevumi, tiks segti no esošā Aizsardzības ministrijas budžeta. Šajā summā iekļauta darba vietu iekārtošana un aprīkošana ar darba veikšanai nepieciešamajiem materiāltehniskajiem līdzekļiem, telefonsakaru nodrošināšana, darbam nepieciešamās programmatūras iegāde, personāla kvalifikācijas celšana un citi izdevumi.

Jau ziņots, ka valdība centra izveidošanu atbalstīja pagājušā gada vasarā.

Centra izveides mērķis ir kiberdrošības pārvaldības uzlabošana, risinot tādus izaicinājumus kā atšķirīgs kiberdrošības līmenis valsts un pašvaldību iestādēs, kvalificēta personāla un konkurētspējīga atalgojuma nodrošināšana, kā arī Eiropas Savienības tiesību aktos noteikto funkciju veikšana kiberdrošības jomā.

Centra uzdevumi būs Latvijas kiberdrošības stratēģijas izstrāde, nacionālās kiberdrošības politikas koordinācija un tās ieviešanas uzraudzība, valsts informācijas sistēmu attīstības projektu drošības prasību izvērtēšana, Eiropas Savienības tiesību aktos noteikto kiberdrošības prasību izpilde, tostarp valsts funkcionēšanai būtisko un svarīgo vienību identificēšana un uzraudzība, kā arī kiberdrošības incidentu risināšana un arī valsts pārvaldes un plašākas sabiedrības informēšana par kiberdrošību.

Centrs darbosies Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra vadībā un apvienos kiberdrošības politikas koordinācijas un uzraudzības, kā arī kiberdrošības incidentu reaģēšanas funkcijas.

Centrs ietvers Aizsardzības ministrijas struktūrvienību un “Cert.lv, kā arī tiks piesaistīts papildu personāls.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »