Uztura speciālisti-uztura speciālisti Olga Dekkere un Antons Brikins pastāstīja, kādas sastāvdaļas nevajadzētu iekļaut okroshkā, lai nekaitētu veselībai.
Okroshka attiecas uz aukstajām zupām. Parasti to gatavo uz kvasa vai rūgušpiena bāzes. Lai okroshka būtu noderīga, jums jāievēro sastāvs un jāizslēdz tādi produkti kā majonēze un citas pārāk treknas mērces, sālīti un konservēti dārzeņi, ”skaidroja Olga Dekkere. Uz jautājumu, vai okroškā būs papildus desa, speciāliste atbildēja, ka tas atkarīgs no personīgajām vēlmēm un ēšanas paradumiem.
“Ja izvēlaties mazkaloriju un zema tauku satura desu, tad to var izmantot okroshkā. Bet, pieturoties pie veselīga uztura, desu labāk aizstāt ar veselīgāku vistu,” ieteica uztura speciāliste. Pēc Antona Brikina teiktā, desas vietā der arī vārīta liellopa un teļa gaļa. “Desās ir ķīmiskas piedevas. Lielos daudzumos tie var izraisīt alerģisku reakciju, gremošanas trakta darbības traucējumus un nopietnākas slimības. Un mononātrija glutamāts, garšas pastiprinātājs, kas ir daļa no gandrīz jebkura pusfabrikāta, izraisa pietūkumu, ”brīdināja eksperts.
Arī Antons Brikins ieteica piesardzīgi lietot kvasu, ja ir kuņģa-zarnu trakta slimības. Tas var izraisīt fermentāciju un izraisīt vēdera uzpūšanos. “Turklāt kvasā ir daudz cukura. Ja seko līdzi pārtikas kaloriju saturam un cukura saturam pārtikā, šī sastāvdaļa ir jāizslēdz un jāaizstāj ar minerālūdeni vai kefīru,” ieteica sporta uztura speciāliste.
Runājot par noderīgā loga sastāvu, eksperti bija vienisprātis: tam var pievienot svaigus dārzeņus, piemēram, gurķus, redīsus, sīpolus, zaļumus, kartupeļus, burkānus un citus, kā arī olas. Vislabāk ir izmantot dabiskus produktus, kas nesatur konservantus vai citas piedevas.